Niszczenie złotówki w imię…

Niszczenie złotówki w imię lepszej idei.

Nasza waluta to dobro narodowe. Polityka obecnego rządu dąży do jej zniszczenia. Tylko po to żeby ją iluzorycznie rozdać obywatelom. Jednych zwyczajnie okradając, drugim dając im ich własne pieniądze. Socjalizm w pigułce.

Wpis zainspirowany jest artykułem Business Insidera w którym cytowany był nasz kolega z wykopu. „Najlepszy znak, że inflacja rośnie szybko to to, że w bankomatach pojawia się bankomaty o nominale 500 zł” – pisze żartobliwie komentujący informację na jednym z forów. Porusza on ważne tematy w obliczu drugiej tury wyborów. Dlaczego oszczędności tracą na wartości i komu jest to na rękę?

Inflacja w czerwcu wróciła do poziomów sprzed pandemii(ostatni odczyt to 3.3%). Inflacja jest zdrowa tylko w jednym przypadku. Gdy prowadzi do wzbogacenia się ludzi i jest pokłosiem szybkiego rozwoju gospodarczego. To co aktualnie dzieję się w realnej gospodarce nie ma nic wspólnego z rozwojem. Dodrukowane 100 mld przez rząd to gaszenie pożaru. Pożaru za który zapłacą obywatele.

Ci którzy nie są statystycznym wyborcami PiSu. Ci którzy mają zabezpieczenie finansowe i oszczędności. Ci którzy zarabiając 10 czy 20 tysięcy złotych oddają najwięcej w podatkach i składkach. Na ich barkach spoczywa utrzymanie systemu emerytalnego . Dotknie to każdego z nas, także najbiedniejszych. Oni jednak nie będą tego rozumieć trzymając w dłoni zapomogę od państwa. Pieniądze które z każdym rokiem będą coraz żałośniejsze i mniej warte. Rosną ceny, spada oprocentowanie lokat więc oszczędności będą topnieć.

Zachęcam wszystkich do zgłębiania wiedzy finansowej i lepszego zarządzania swoim budżetem i majątkiem. Nie dajmy się okradać i reagujmy na szybko zmieniające reguły gry. Mądrze zbudowany portfel inwestycyjny spokojnie odrobi inflację, nawet z nawiązką. Dywersyfikacja i zrozumienie poszczególnych inwestycji gwarantuje większe bezpieczeństwo.

Tematem tego artykułu były znikające oszczędności. Jeśli chcesz rad w tym temacie od profesjonalisty napisz na priv.

#polityka #wybory #socjalizm #finanse #gospodarka #ekonomia #banki #oszczedzanie #inwestycje