Przykra sprawa, naszła mnie…

Przykra sprawa, naszła mnie nostalgia i chciałem zarwać nockę z COD4, jako ze nie mam już tej gry sprawdziłem steama. Cena jaka mi się ukazała to 139 NOK (mieszkam w Norwegii). Odgrzebałem stare konto na steamie, które zakładałem jeszcze mieszkając w Polsce. Po zalogowaniu moim oczom ukazała się cena w złotówkach, ponad 40 procent wyższa… Sprawdziłem z ciekawości stronę główną w incognito i po zalogowaniu, prawie każda z gier po przeliczeniu w PL jest droższa o kilka, do kilkudziesięciu zł. Koniec końców zamiast miłej nocy z grą mam noc z refleksjami że tak na prawdę nie ma do czego wracać.

Smutne jest to że w krajach w których zarabia się kilka razy więcej ceny dóbr jak takich jak gry, nierzadko ubrania i elektronika są niższe niż w Polsce.

Cytując klasyka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
„To właśnie jest ta kurwa Polska. Przez taką kurwę Polskę, przez was, kurwa, chuje, nic się w tym kraju nie zmieni, bo jesteście chuj warci i trzeba was jebać, ruchać i na was zarabiać”

I tak właśnie zarabiają. Nie dość że Polak na dobra pracuje kilkukrotnie dłużej to jeszcze przez podatki akcyzy etc płaci więcej niż przeciętny europejczyk.

#steam #polska #ekonomia #oszukujo